23 Czerwiec 2024 12:56
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2024 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· REJESTRACJA-PSZCZELNIK 2024
· Galeria zdjęć

ZAWODY I AKCJE DYPLOMOWE
· REGULAMIN - 900 LAT CHRYSTIANIZACJI PZ
· REGULAMIN AKCJI DYPLOMOWEJ SP1KM i CN "FILARY" STARGARD
· Zawody DNI MORZA

W sieci
· Ciekawe linki

· Strona internetowa ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· DYPLOMY 2024
· DYPLOMY 2024
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
Strony klubowe:
· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

Nasi Sponsorzy:
ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW "PSZCZELNIK 2024"
ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW "PSZCZELNIK 2024"

buttonMyśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY oraz Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie zapraszają na IX Zlot Krótkofalowców "Pszczelnik 2024", który tym razem odbędzie się na terenie należącym do Restauracji Somin przy drodze "119" (stara "3") dane GPS: 52.873291, 15.010127. Na miejscu jest dostępny parking, oraz miejsce na postawienie namiotu bądź kampera.
Zlot rozpoczynamy 13 lipca 2024 roku o godzinie 8.00.
Uczestników Zlotu, jak zwykle poczęstujemy grochówką, bądź inną smaczną zupą. Przewidujemy grill i catering serwowany przez Restaurację Somin. Będą napoje: kawa, herbata, soki, piwo.
Program jeszcze "się tworzy". Czekamy na sugestie i propozycje.

Na razie w programie znalazły się:
- przeprowadzenie zawodów strzeleckich w strzelaniu do celu z broni pneumatycznej
- przeprowadzenie zawodów w rzucie granatem do celu
- skrócony kurs udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach
- konkurs przeciągania liny "krótkofalowcy - strażacy"
- konkurs wiedzy operatorskiej (krótkofalarskiej), historycznej i geograficznej (gmina - powiat)
- pokaz samochodu pomiarowego (specjalistycznego) UKE
- pokaz anten i sprzętu do łączności cyfrowych kolegi DL1ITU
- zademonstrowanie prowadzenia łączności po przez amatorskie satelity niskoorbitalne (LEO).
Od 1 do 31 lipca bedzie pracowała radiostacja SN91LOT przypominająca o 91 rocznicy pokonania Atlantyku przez Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa samolotem o nazwie "Lituanica", którym 15 lipca 1933 roku wylecieli z Nowego Yorku. Swój lot zakończyli 17 lipca 1933 roku rozbijając się w lesie pszczelnickim (6 km od Myśliborza). Tam 14 lipca  zakończymy Zlot uczestnicząc w spotkaniu przed pomnikiem Lotników i składając w imieniu Polskiego Związku krótkofalowców wiązankę kwiatów.

Zapraszamy do rejestrowania swego udziału w Zlocie w zakładce Rejestracja-Pszczelnik 2024

DYPLOM LKK "100 LAT W ETERZE"

100 LAT W ETERZE - AKCJA DYPLOMOWA LKK

Otrzymaliśmy informację o planowanej akcji dyplomowej Lwowskiego Klubu Krótkofalowców upamiętniajacej pierwsza amatorska łaczność radiową przeprowadzoną z Lwowa przez Jana Ziembickiego - założyciela LKK. Goraco polecamy!

100 lat w eterzeWitam serdecznie !
Prośba o rozpowszechnienie informacji o aktywnosci  od 1 lipca do 31 grudnia 2024 r., stacyi okolicznosciowej EM100WJZ, z okazji 100-lecia pierwszej łączności stacji amatorskiej ze Lwowa, a takze o wydawanym  Dyplomie "100 LAT W ETERZE? z tej okazji.

W 1924 roku,  Jan Ziembicki pracując pod znakiem wywoławczym LW3, dokonał pierwszej łączności radiowej ze Lwowa.
Do tego zastosował nadajnik iskrowy, odbiornik  detektorowy z kohererem i antenę ramową.
W 1926 roku jako pierwszy w Polsce założył klub radiowy - Lwowski Klub  Krótkofalowców -(szósty w Europie).

Z okazji 100-lecia pierwszej łączności stacji amatorskiej ze Lwowa od 1 lipca po 31 grudnia 2024 roku będzie uruchomiona stacja okolicznościowa EM100WJZ.

A także będzie wydawany  Dyplom "100 LAT W ETERZE?

Regulamin dla uzyskania dyplomu:

Aby uzyskać dyplom należy zdobyć 10 punktów za łączności ze stacjami amatorskimi Lwowskiego obwodu od 1 lipca do 31 grudnia 2024 r.
- łączność na KF (1 punkt),
- na UKF (2 punkty), QSO na tym samym paśmie liczone są dla różnych
rodzajów emisji,
- łączność z  EM100WJZ (5 punktów),
- łączności poprzez przemiennik nie są uwzględniane.
- zgłoszenia należy przesyłać na adres ur5whq@ukr.net w formie wyciągu z
logu  (datą i godziną QSO,  pasmo i rodzaj emisji).
  • dyplom jest bezpłatny, wydawany wyłącznie w formie elektronicznej.


73! Mikołaj UR5WHT, przewodniczący komisji rewizyjnej LKK

SP1D NA PUDLE
ZOT w SP DX CONTEŚCIE 2024

sp1dsp1dszGratulujemy Robertowi SP1D zdobycia 2 miejsca w SP Dx Conteście 2024 w kategorii SOAB MIXED HP.
Klub SPKRF z Barlinka pracujac pod znakiem contestowym 3Z1K w kategorii MOAB MIXED zajął 7 miejsce.
Pracujący na 20 metrach Andrzej SP1DSZ w swojej kategorii - SOSB PHONE 20M zajal 1 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XXVII KZD PZK
XXVII KZD PZK

delegaciTMNprezydiumW dniach 11 - 12 maja 2024 roku w miejscowosci Przygoń koło Łasku odbył się XXVII Krajowy Zjazd Delegatów PZK. Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK reprezentowali: Janusz Tylkowski SP1TMN i Stefan Jaworski SP1JJY, którzy pracowali w komisji mandatowej i skrutacyjnej.
Delegaci poparli zwiększenie liczby osób tworzących Prezydium ZG PZK z 5 do 9. Całkowicie zmieniły się władze PZK. Prezesem Polskiego Zwiazku Krótkofalowcców został Krzysztof Horoszkiewicz SQ5E. W Prezydium znalazła się również Dorota Skowronek SQ3TGY - prezes OT27.
Większość czasu delegaci poświęcili na dokonanie zmian i poprawek w Statucie Polskiego Związku Krótkofalowców. Pomimo tego iż delegaci pracowali od godziny 10.00 do 00.30 nie zdołano rozpatrzeć wszystkich proponowanych poprawek do Statutu. Została odrzucona poprawka znoszaca "członkowstwo nadzyczjane". Nowe Prezydium zostało zobowiązane do powołania Komisji Statutowej, która będzie pracowała nad zupełnie nowym Statutem PZK. KZD PZK wybrał również nową Główną Komisję Rewizyjną w składzie: Krezysztof SQ2JK, Krzysztof SQ2NIG, Ireneusz SP6TRX, Jurek SP3SLU oraz Krzysztof SP6JIU.

Na zdjęciu nowe Prezydium ZG PZK: Waldemar 3Z6AEF, Dorota SQ3TGY, Tomasz SQ5T, Jakub SP7Y, Tomasz SP5RT, Krzysztof SP5E, Marcin SP6MI i Cezary SQ5CKZ.
Na zdjęciu brak jest Wojciecha SP3U, który nie był obecny na KZD PZK.
SPDX CONTEST 2024
SPDX CONTEST 2024 W WYKONANIU GRUPY "SEDINA"

Grupa kontestowa SEDINA działająca przy Klubie Krótkofalowców Wyspy Wolin SP1PKW od dwudziestu lat uczestniczy w zawodach SP-DX-CONTEST z zagranicy. W tegorocznej edycji SP-DX-CONTEST 2024 członkowie grupy pracowali z trzech lokalizacji.

grupaAntenySP1MVGGrupa w składzie: Wiesiek SP1EG, Krzysztof SP1MVG, Radek SP1O i Waldek SQ3PMX pracowała ze stacji klubowej OK1OUE w miejscowości Listany, niedaleko Pilzna / # JN69OU /. Anteny są umiejscowione na wysokości ok. 550 m n.p.m. . Na 1,8 i 3,5 MHz były dipole i beverage, na 7 MHz 2 el. Yagi, a na wyższe pasma także Yagi. Podczas zawodów był używany znak OK7O. Grupę wspierał lider klubu Libor OK1DOL oraz Martin OK1MCW. Grupa przeprowadziła 936 QSO z mnożnikiem 95. Zabrakło jednego województwa na 28 MHz.
Za część gastronomiczną dziękujemy Liborowi i jego żonie, a za grillowanie  Honzie OK1NP. Po zawodach udaliśmy się na wspólną kolację do restauracji "Na farme Listany", gdzie podsumowaliśmy przebieg zawodów i zaplanowaliśmy kolejną lokalizację na przeszłoroczne zawody.

Druga grupa w składzie Tomek SP1IT, Marek SP1KA, Janek SQ1PSA i Maciek HF1MM wybrali się do MOROKULIEN /Republiki Pokoju/ pomiędzy Szwecją i Norwegią, skąd mogli nadawać pod dwoma znakami: LG5LG i SJ9WL.

Trzecią aktywację wykonał Adam DJ0IF, który wspólnie z kolegami z Niemiec pracował z wyspy Madera jako CR3W. Przeprowadzili ponad 1500 QSO.

Ponadto klub SP1PKW zasponsorował nagrodę w kategorii "TOP SCORE SP1".

Do usłyszenia w następnych edycjach zawodów.

Vy 73 Krzysztof SP1MVG
ŚWIATOWY DZIEŃ KRÓTKOFALARSTWA
O KLUBIE SP1KRF W... MUZEUM

SP1KRFSP1KRFSP1KRFSP1KRF18 kwietnia 2024 roku w Światowym Dniu Krótkofalarstwa w Muzeum Regionalnym w Barlinku została otwarta ekspozycja pokazująca historię Barlineckiego Klubu Krótkofalowców PZK SP1KRF. Zgromadzone fotografie, karty QSL oraz sprzęt radiowy będzie można ogladać do 12 maja 2024 roku. Gości przywitał prezes klubu Stanisław Smoleń SP1IVL, stwierdził, że klub w Barlinku, by się tak nie rozwijał, gdyby nie wyrozumiałość jego żony. Złożył jej za to podziękowania, a zebrani przyjęli to gromkimi brawami.
Następnie głos zabrał prezes ZOT PZK Janusz Tylkowski SP1TMN, który pogratulował kolegom z Barlinka i zaprosił przybyłych do oglądania wystawy.
W otwarciu ekspozycji wzięli udział krótkofalowcy z Barlinka, Gorzowa Wlkp., Dębna. Wzięli w niej również członkowie Zarządu ZOT PZK: Stefan SP1JJY i Romuald SQ1FYX.
Polecamy odwiedzenie Muzeum Regionalnego w Barlinku i obejrzenie wystawy na której mozna zobaczyć między innymi najnowszy nabytek klubu - transceiver FT DX 101D.
24 GHz W ZOT PZK
24 GHz W ZOT PZK

24GHz02524GHz00824GHz00824GHz035W dniach 12-14 kwietnia 2024r. w Swornychgaciach,  w ośrodku  Psia Góra odbyło się spotkanie  mikrofalowców, zorganizowane przez KKM. W spotkaniu z ZOT PZK uczestniczyli:  Adam SP1TMT, Maciek SP1N, Andrzej SP1WSR, Janusz SP1TMN, Zbyszek SP3NYF. Głównym tematem spotkania były urządzenia pracujące w pasmie 24GHz. Dokonano pomiarów mocy TRV, uruchamiano jeszcze niedziałające.
W sobotę 13 kwietnia odbyło się sprawdzenie działania w terenie. Grupy z urządzeniami wyjechały w teren na wieże widokowe, skąd  przeprowadzano QSO. Grupa szczecińska w składzie Adam SP1TMT, Maciek SP1N, Andrzej SP1WSR, Janusz SP1TMN udała się na wieżę Przytornia. Transwerter  Adama SP1TMT z którego  robiliśmy łączności sprawował się super, każdy zrobił po 9 QSO z kolegami z innych wież.
Pragnę podziękować  Adamowi SP1TMT za zaangażowanie i umożliwienie pracy na paśmie 24GHz. Adam angażował  się również w pomoc innym kolegom. Cały piątkowy wieczór dokonywał pomiarów mocy i uruchomień. W Szczecinie mamy dwie stacje pracujące w pasmie 24GHz SP1TMT i  SP1N, a podzespoły do następnej zaczął zbierać SP1WSR.

Janusz SP1TMN
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/01/2024 18:40
STAN OPŁATY SKŁDEK NA DZIEŃ 16.012024r
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 1,383,012 Unikalnych wizyt