23 Czerwiec 2024 13:57
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2024 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· REJESTRACJA-PSZCZELNIK 2024
· Galeria zdjęć

ZAWODY I AKCJE DYPLOMOWE
· REGULAMIN - 900 LAT CHRYSTIANIZACJI PZ
· REGULAMIN AKCJI DYPLOMOWEJ SP1KM i CN "FILARY" STARGARD
· Zawody DNI MORZA

W sieci
· Ciekawe linki

· Strona internetowa ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· DYPLOMY 2024
· DYPLOMY 2024
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
Strony klubowe:
· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

SP3YPR W DZIAŁANIACH KRYZYSOwYCH
SP3YPR W DZIAŁANIACH KRYZYSOWYCH

Images: SP3YPR-2023-OC1Images: SP3YPR-OC2W dniu 19.09.2023, w godzinach od 10.00 do 12.00 Klub Krótkofalowców SP3YPR w Gorzowie Wlkp. wziął udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Krótkofalowcy postawili maszt z anteną przed Urzędem Miasta, a stację SP3YPR, która służyła do zabezpiecznie łaczności zapasowej, zainstalowano w sztabie ćwiczeń, to jest w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 
Operatorem stacji był Rafał SP3HTF, który prowadził łaczności w pasmach 2 m i 70 cm. Wykorzystywał również przemienniki: SR3G  145,750 MHz (-0,6 MHz CTCSS 77 Hz)
SR3GW 438,950 MHz (- 7,6 MHz CTCSS 77 Hz lub ton 1750 Hz).
Dzięki udziałowi w ćwiczeniach urzędnicy magistratu zobaczyli, ze w mieście działaja amatorzy krótkofalowcy, którzy sa w stanie zapewnić łącznośc w sytuacjach kryzysowych.

Informacja od Rafała SP3HTF


SP1KM NA PIKNIKU NAUKOWYM
Images: SP1KM-piknik-2.jpg
SP1KM NA PIKNIKU W STARGARDZIE

Images: SP1KM-piknik-2.jpgimages: SP1KM-piknik-2
30 września 2023 roku Klub SP1KM z Kobylanki godnie reprezentował Zachodniopomorski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców na Pikniku Naukowym "Szlakiem Gryfików", który był zorganizowany przez Stargardzkie Centrum Nauki w Stargardzie.
Stacja klubowa SP1KM z operatorami Waldkiem SP1MVW, Kamilem SQ1M i Arkiem SP1WNO, pracowała pod znakiem HF1SCN promujac drugą rocznicę powstania Stargardzkiego Centrum Nauki.
Krótkofalowców z Kobylanki odwiedzili prezesz ZOT PZK Janusz Tylkowski SP1TMN oraz członek zarzadu Romuald SQ1FYX.
BARLINEK NA PODIUM
Images: 3z1k-2023-ssb.jpg
BARLINECKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW SP1KRF NAJLEPSZY


Barlinecki Klub Krótkofalowców PZK SP1KRF jak zwylkle nie zawodzi. Godnie reprezentuje Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK biorąc udział we wszystkich zawodach w których zdobywa czołowe miejsca. Również w WPX CONTEST 2023 klub pracując pod znakiem kontestowym 3Z1K zajał 1 miejsce w Polsce, 6 w Europie i 14 na swiecie. Gratulujemy operatorom Klubu! DOBRA ROBOTA !!!


Images: SP1KRF-22.jpgImages: SP1D-SP9HQJ.jpgW dniach 1 -3 września 2023 r w Jarnołtówku na Opolszczyźnie odbył się zjazd SP-DX-Clubu w którym uczestniczyli:Stanisław SP1IVL, Artur SP3LPR, Wojtek SQ1WO oraz Robert SP1D z Barlineckiego Klubu Krótkofalowców SP1KRF.. W trakcie zjazdu zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa INTERCONTEST za rok 2022. Klub SP1KRF zdobył Mistrzostwo Intercontestu 2022 w kategorii stacji klubowych małej mocy oraz II Wicemistrzostwo Intercontestu 2022 w kategorii Open, oraz Mistrzostwo Polski w zawodach  SPDX Contest.
SP1CGT SK
Images: SP1CGT_sk.jpgImages: SP1CGT-SK.jpgANDRZEJ BUKALSKI SP1CGT SK


Z głąbokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Kolegi Andrzeja Bukalskiego SP1CGT, wieloletniego czlonka Polskiego Związku Krótkofalowców, byłego Wiceprezesa Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie, odznaczonego w 2015 roku Odznaką Honorową PZK.
W imieniu Krótkofalowców zrzeszonych w Zachodniopomorskim Oddziale Ternowym Polskiego Związku Krótkofalowców w Szczecinie z powodu niespodziewanego odejścia Andrzeja składamy szczere kondolencje Rodzinie.
Cześć Jego Pamięci!
Zarząd ZOT PZK w Szczecinie
AKCJA DYPLOMOWA LITUANICA-90 ZAKOŃCZONA
PODSUMOWANIE AKCJI DYPLOMOWEJ LITUANICA-90

Images: 90_LITUANICA-wzor.jpgW okresie od 1 do 31 lipca kluby (te które wyraziły chęć pracy) zrzeszone w ZOT PZK wzięły udział w akcji dyplomowej LITUANICA-90 poświęconej 90 rocznicy pokonania Oceanu Atlantyckiego przez Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa - litewskich pilotów, którzy 15 lipca 1933 roku wystartowali samolotem LITUANICA z Nowego Jorku przez ocean do Kowna. Samolot rozbił się 6 km od Mysliborza, a obaj piloci zginęli.
I tak:
- SP1PMY z Myśliborza pracował pod znakiem HF90LOT
- SP1KFR z Barlinka pracował pod znakiem 3Z90LOT
- SP1KZE z Chojny pracował pod znakiem SN90LOT
- SP1PKW z Woilina pracował pod znakiem SO90LOT
- SP1PBT ze Szczecina pracował pod znakiem SP90LOT
- SP1KM z Kobylanki pracował pod znakiem SQ90LOT

Kliknij link niżej "Czytaj więcej" aby przeczytać całość materiału

INFO Z LY HAMFESTU

 

KRÓTKO O HAMFEŚCIE LY

Images: LY-2023-DYPLOM.jpgImages: LY-2023-SN89LOT.jpg28 lipca 2023 roku   na terenie gospodarstwa agroturystycznego "Azuolu Slenis" (Dolina Dębów?) położonego około 29 km przed miastem Szawle, przy drodze E77 Kłajpeda - Ryga odbył się litewski LY Hamfest. Na którym Stefan SP1JJY - sekretarz ZOT PZK wręczył operatorom stacji okolicznościowych współpracujących z nami w akcji dyplomowej "Lituanika - 90" dyplomy - podziękowania podpisane przez Prezesa Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie Janusza Tylkowskiego SP1TMN i Sekretarza oddziału Stefana Jaworskiego SP1JJY .

Bronius LY5O przedstawił historię upamiętniania przez krótkofalowców polskich historycznego lotu bohaterskich lotników litewskich Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy 15 lipca 1933 roku wylecieli z Nowego Jorku do Kowna pokonując Ocean Atlantycki. Niestety ich lot zakończył się tragicznie 17 lipca 1933 roku pod Myśliborzem, gdzie samolot "Lituanica" rozbił się, a obaj piloci ponieśli śmierć.

Prezydent LRMD Valerijus Simulik w podziękowaniu za wieloletnie działania upamiętniające bohaterów litewskich i rozwijanie współpracy pomiędzy litewskimi i polskimi krótkofalowcami wręczył dla Stefana Jaworskiego SP1JJY grawerton, oraz miniaturę planszy wystawowej mówiącej o wspólnych działaniach Polski i Litwy i ostatniej akcji dyplomowej "Lituanica - 90" upamiętniających lot Dariusa i Girenasa.

W trakcie imprezy wybrano najpiękniejszą kartę QSL, którą okazała się karta SN89LOT wydana przez Myśliborski Klub Łaczności PZK w ubiegłym roku.

Program LY Hamfestu był bardzo bogaty. Znalazła się w nim prelekcja poświęcona VHF, UHF i SHF. Było wiele konkursów sprawnościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci pod okiem instruktorów samodzielnie montowały "elektroniczne wisiorki" migające kolorowymi diodami.  Rozegrano zawody "Łowy na Lisa", zawody na 2m. Był konkurs odbioru CW "Morse Runner" i nadawania znaków Morse'a kluczem sztorcowym (SP1JJY zajął 4 miejsce).

W tegorocznym litewskim hamfeście wzięło udział około 300 osób. W tym kilku Estończyków, Łotyszy. Polskę reprezentowali: Waldemar SP4FKS, Andrzej SP4R i Stefan SP1JJY z małżonką Lilą.

Na podkreślenie zasługuje gościnność i serdeczność jakiej doznaliśmy ze strony litewskich przyjaciół za co bardzo dziękujemy.

Vy 73 Stefan SP1JJY

VIII ZLOT "PSZCZELNIK 2023" TO JUŻ HISTORIA

PSZCZELNIK 2023 PRZESZEDŁ DO HISTORII


Images: _DSF2485TK.jpgImages: zlot2012-FLAGA.JPGImages: ZLOT2023-LQP-JMR-KONSUL.JPGZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 15 lipca 2023 na terenie ośrodka harcerskiego położonego nad jeziorem myśliborskim odbył się VIII Zlot Krótkofalowców pn. Pszczelnik 2023 poświęcony 90 rocznicy pokonania Oceanu Atlantyckiego przez lotników litewskich: Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy samolotem typu "Bellanca CH-300 Pacemaker" nazwanym przez nich "Lituanicą", w dniu 15 lipca 1933 roku wylecieli z Nowego Jorku, z zamiarem pokonania Atlantyku i dotarcia do Kowna bez międzylądowania.. Tym lotem chcieli rozsławić Litwę na świecie. Samolot 17 lipca 1933 roku rozbił się w lesie pszczelnickim - 6 km od Myśliborza. Obaj piloci zginęli. Do celu pozostało im 650 km...

Rozpoczynając zlot kol. Stefan SP1JJY przywitał wszystkich przybyłych w tym zaproszonych gości: Pana Wiesława Wierzchosia Konsula Honorowego Republiki Litewskiej w Szczecinie, pana Piotra Sobolewskiego Burmistrza Myśliborza, pana Andrzeja Potyrę Starostę Powiatu Myśliborskiego. Wymienieni honorowym patronatem objęli zlot krótkofalowców "Pszczelnik 2023".

Polski Związek Krótkofalowców był reprezentowany przez Sekretarza PZK kol. Piotra Skrzypczaka SP2JMR, oraz uczestniczącego w spotkaniu wiceprezesa PZK kol. Piotra Eichlera SP2LQP.

Szczególnie serdecznie przywitano 16-to osobową delegację litewską z rejonu słynącego z "Festiwalu Grzybów" - Vareny, której przewodził Mer samorządu Rejonu Varena - Algis Kaseta.

Krótkofalowców litewskich reprezentowali Bronius LY5O i Albinas LY2MM, niemieckich Rolf DL1BQR i Hans-Jurgen DM2CNE. W zlocie uczestniczyli również: gospodarz terenu - Komendant Hufca ZHP hm Rafał Topolski, oraz prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK Janusz Tylkowski SP1TMN.

Po powitaniach,  Albinas LY2MM, przy dźwiękach hymnu Republiki Litewskiej, wciągnął na masz flagę Litwy. Chwilę później zabrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego przy których, flagę polską na maszcie umieścił kol. Wiesław SQ1TAR.

(czytaj dalej klikając na pasku poniżej: "czytaj wiecej"

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/01/2024 18:40
STAN OPŁATY SKŁDEK NA DZIEŃ 16.012024r
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 1,383,274 Unikalnych wizyt