28 Listopad 2023 17:44
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2023 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· Galeria zdjęć
Zawody

· Zawody DNI MORZA
· Dni Aktywności SP1

W sieci
· Ciekawe linki

· Strona internetowa ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
· Władze ZOT PZK
· SKŁADKI DO ZG PZK
Strony klubowe:
· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

INFORMACJE ZOT

SPRAWOZDANIE

z działalności Zarządu ZOT PZK

za okres od 25 stycznia 2020 do 31 grudnia 2021 r.

Od 25 stycznia 2020 roku Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie działa w składzie:

- prezes zarządu Janusz Tylkowski SP1TMN

- sekretarz Stefan Jaworski SP1JJY

- skarbnik Kamil Matysek SQ1M

- członek Romuald Świlczewski SQ1FYX

- członek Tomasz Murgrabia SP1IT

Na dzień dzisiejszy w naszym oddziale zrzeszonych jest 162 członków w tym 9 nasłuchowców. Na początku 2020 roku mieliśmy 171 członków.

W okresie sprawozdawczym pracę Zarządu ZOT PZK w Szczecinie, oraz zrzeszonych w oddziale klubów determinowała panująca pandemia Covid-19, co w znacznym stopniu ograniczało lub nawet w niektórych przypadkach uniemożliwiało pracę klubów i Zarządu.

Zarząd ZOT PZK w Szczecinie mimo utrudnień spotykał się w pomieszczeniach klubu SP1PMY w Myśliborzu, gdzie są najlepsze warunki do spotkań i obrad. W posiedzeniach zarządu najczęściej uczestniczył z głosem doradczym przewodniczący Oddziałowej Komisji Rewizyjnej Tadeusz Kowalczyk SP1WWS.

W sumie w trakcie okresu sprawozdawczego odbyliśmy 8 posiedzeń zarządu, w tym jedno zdalne przy pomocy komunikatora internetowego Skype.

W minionym okresie podjęliśmy  27 uchwał dotyczących działalności oddziału.

Aktualnie w oddziale zarejestrowanych mamy 14 klubów Polskiego Związku Krótkofalowców:

- SP1KRF w Barlinku

- SP1PMY w Myśliborzu

- SP1PNW w Dębnie

- SP1KZE w Chojnie

- SP1PBW w Szczecinie

- SP1ZCV w Szczecinie

- SP1PWP w Policach

- SP1PKW w Wolinie

- SP3YPR w Gorzowie Wielkopolskim

- SP1KMK w Nowogardzie

- SP1PBT w Szczecinie

- SP1KM w Kobylance

-  SP1KCJ w Stargardzie

- SP1KNJ w Szczecinie

Do najbardziej aktywnych klubów w naszym oddziale należ zaliczyć:

- klub SP1KRF, który w okresie sprawozdawczym aktywnie brał udział w zawodach krajowych i międzynarodowych zdobywając czołowe miejsca np.

- za rok 2021 w Interconteście zajął I miejsca w dwóch kategoriach,

- w dniach 23 ? 29 sierpnia 2021 roku zorganizował wyprawę na Wyspy Alandzkie skąd pracowano pod znakiem OH0KRF.

- klub SP1KZE promował krótkofalarstwo po przez organizowanie akcji dyplomowych (HF1CHO) i zorganizowanie w 2021 roku ZLOTU KRÓTKOFALOWCÓW pn. LOTNISKO 2021. Klub obchodził 35 lecie istnienia i z tej okazji pracował pod znakiem SN35KZE

- klub SP1PMY ? uczestniczył w Świnoujściu w 2020 i w 2021 roku w Dniu Latarnika w Świnoujściu, oraz w ?Święcie Flagi? w dniu 2 maja 2021 roku, gdzie pracowano z radiostacji zainstalowanej na samochodzie klubowym.

Ponadto klub brał udział w imprezie upamiętniającej  przelot przez Atlantyk i śmierć pilotów litewskich w Pszczelniku.  W okresie sprawozdawczym głównie praca klubowa polegała na aktywności pod znakami okolicznościowymi: SQ40RY, SN750MY, SN87LOT, SN88LOT, SN10PMY.

- klub SP1PKW ? na podstawie Uchwały z zebrania sprawozdawczo-wyborczego z dnia 25 stycznia 2020 r. jest organizatorem i organizował Dni Aktywności SP1.

Działalność pozostałych klubów opierała się głównie na pracy stacji okolicznościowych. I tak:

- Klub SP1PBW ? zorganizował akcje dyplomową z okazji 40 rocznicy przeprowadzenia pierwszej łączności RTTY, oraz pracował pod znakami: SP40RY, HF0BW, SN2021WBN

- Klub SP1KM ? pracował w 2021 roku pod znakiem SP1YOTA.

- Klub SP3YPR w Gorzowie Wielkopolskim praktycznie zaprzestał działalności w latach 2020 ? 2021 i dopiero w tym roku został reaktywowany przez Kolegów: Rafała SP3HTF, Waldemara SP3NYR, Bartosza SP3CAI i Tadeusza SP1WWS. Prezesem Klubu SP3YPR Polskiego Związku Krótkofalowców w Gorzowie Wielkopolskim został Waldemar Wieczorek SP3NYR.

Zarząd nie otrzymał informacji, ani planów zamierzeń na bieżący rok od pozostałych klubów.

W okresie sprawozdawczym prezes ZOT PZK, występował do UKE o wydanie pozwoleń radiowych na znaki dodatkowe, znaki podstawowe dla stacji klubowych, oraz pozwolenia dla stacji bezobsługowych.

W 2020 roku prezes oddziału SP1TMN, sekretarz SP1JJY i Jurgen SO1NE uczestniczyli w uroczystościach jubileuszu 90 lat powołania do życia Polskiego Związku Krótkofalowców w Warszawie, gdzie Stefan SP1JJY za swoja działalność w na rzecz współpracy Litewsko-Polskiej został wyróżniony grawertonem, a Jurgen SO1NE otrzymał Honorową Odznakę PZK.

Ponadto ja, jako prezes oddziału i członek Zarządu Głównego PZK uczestniczyłem w roku 2020 i 2021 w posiedzeniach ZG PZK.

Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału PZK w Szczecinie w okresie sprawozdawczym wspierał działalność klubów, na ich wnioski, w postaci zakupu sprzętu i druku kart QSL.

8 lutego 2021 roku Zarząd podjął uchwałę nr 235 o pokrywaniu kosztów przesyłki raz na kwartał kart OSL do naszych klubów.

W roku 2020 QSL manager naszego oddziału Artur SP1OY wysłał do CB QSL w Bydgoszczy 103 kg kart QSL, a w roku 2021 wysłał 144,32 kg QSL-ek.

Ogromne podziękowania składam Arturowi Krawczykowi SP1QY za ogromną ilość czasu i zaangażowanie w dystrybucję kart QSL do i od kolegów z oddziału.

W 2021 roku po raz pierwszy Zawody Dni Morza (50-ta edycja) zostały zorganizowane wspólnie, po wcześniejszym zawarciu porozumienia, ze Środkowopomorskim Oddziałem Terenowym PZK OT-22 w Koszalinie. Dzięki temu obniżyliśmy koszty nagród o połowę. Wspólnie z zarządem OT-22 opracowaliśmy nowy regulamin zawodów Dni Morza rozszerzając klasyfikację stacji na kategorie SSB, CW i MIX. W tym miejscu składam w imieniu zarządu podziękowania dla kolegi Roberta Nowaka SP1EGN za zaangażowanie w opracowanie regulaminu zawodów oraz za duży wkład pracy w zorganizowaniu i rozliczeniu zawodów.

W związku z koniecznością demontażu przemienników z budynku TVP w Szczecinie wystąpiłem do Spółdzielni Mieszkaniowej ?Dąb? w Szczecinie o wyrażenie zgody na instalację przemienników w budynku administrowanym przez tą spółdzielnię. Taką zgodę otrzymaliśmy.

W tym miejscu chcę podziękować Markowi SP1JNY za opracowanie analizy promieniowania naszych przemienników, która była niezbędna do uzyskania pozwolenia na zamontowanie przemienników.

Do chwili obecnej nie udało nam się wymienić kabla koncentrycznego w ilości 100 metrów na przemiennikach w Kołowie SR1Z i SR1ZK. Ceny kabli znacznie wzrosły w związku z tym ogłosiliśmy na stronie oddziałowej apel o wsparcie finansowe, na który odpowiedziało 8 osób przekazując na ten cel 573 zł.

W sprawę kabla zaangażował się kolega Eugeniusz SP1BBV, który pomógł uzyskać kabel z Urzędu Morskiego w Szczecinie. Po potwierdzeniu, że kabel ten spełnia niezbędne wymogi, zostanie założony na Kołowie. W tym miejscu szczególne podziękowania składam kolegom Maćkowi SP1N i Adamowi SP1TMT, którzy zaangażowali się w prace związane ze sprawdzeniem i zamontowaniem tego kabla na przemiennikach w Kołowie.

Pomimo pandemii Zarząd Oddziału współpracuje ze Stowarzyszeniem Miłośników Latarni Morskich, której skutkiem jest udział krótkofalowców w imprezach organizowanych przy latarni morskiej w Świnoujściu przez to stowarzyszenie.

Występowaliśmy również do Urzędu Miasta w Szczecinie o wsparcie w postaci druku dyplomów i kart QSL, oraz zgody na używanie logo TSR. Zgodę uzyskaliśmy, ale ze względu na pandemię Zlot Żaglowców został odwołany. Wsparcie Urzędu Miasta Szczecina i zgoda na używanie logo TSR są aktualne.

W październiku 2021 r. prezes zarządu SP1TMN, z sekretarzem SP1JJY i członkiem zarządu Romualdem SQ1FYX uczestniczyli w spotkaniu roboczym w klubie SP1PNW w Dębnie.

W 2021 roku zarząd wystąpił do ZG PZK o nadanie Honorowej odznaki PZK dla kolegi Wiesława Dyducha SP1EG.

Prezes Zarządu ZOT PZK w Szczecinie Janusz Tylkowski SP1TMN

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/03/2023 10:38
STAN OPŁACONYCH SKŁADEK NA DZIEŃ 5 MARCA 2023r. Sad
Wygenerowano w sekund: 0.02 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 898,417 Unikalnych wizyt