PSZCZELNIK 2022 - TO JUŻ HISTORIA
Dodane przez sp1jjy dnia 21 lipiec 2022 13:51
Tekst Piotra SP2JMR (Komunikat PZK nr 29). Foto: SP1WWS

Images: 2022-1DSCF9401.JPGW dniu 16 lipca br.Images: 2022-2DSCF9383.JPG zgodnie z zapowiedzią na terenie ośrodka Hufca ZHP w Myśliborzu odbyło się spotkanie poświęcone obchodom 75 lecia powstania Oddziału PZK w Szczecinie - obecnie Zachodniopomorskiego OT PZK oraz 89 rocznicy przelotu przez Atlantyk samolotu "Lituanica", który był wielkim wyczynem dla nie tylko litewskiej, ale i światowej awiacji. W spotkaniu wzięło udział w sumie ok. 150 osób, w tym 2 litewskich krótkofalowców Albinas LY2MM i Bronius LY5O, 4 niemieckich krótkofalowców z Jurgenem DM2CNE na czele oraz obywatelem Ukrainy Czesławem SP5UT wraz z rodziną. Frekwencja dopisała pomimo deszczowej pogody w sobotni poranek. Spotkanie było okazją do odznaczenia Złotymi Odznakami Honorowymi: Stefana SP1JJY oraz Marka SP1JNY. Odznaki Honorowe otrzymali: Wiesław SP1EG oraz Jurek SP1MWF. Z okazji jubileuszu 75 lecia powstania ZOT Janusz SP1TMN prezes OT14 PZK otrzymał od Prezydium ZG PZK okolicznościową statuetkę z życzeniami dalszej aktywności i rozwoju.
Samorządowców reprezentowała Pani Ewa Furkiewicz sekretarz gminy Myślibórz, Spotkanie miało dość bogaty program,a w nim m.in. zwiedzanie wystawy obrazującej historię zachodniopomorskiego w tym Myśliborskiego krótkofalarstwa, konkurs wiedzy o Myśliborzu, Konkurs wiedzy o krótkofalarstwie i dla rozrywki przeciąganie liny. Atmosfera spotkania była przyjacielska, a rozmowom nie tylko o krótkofalarstwie nie było końca.
Całość z wielką wprawą prowadził Stefan SP1JJY sekretarz Zachodniopomorskiego OT PZK oraz prezes Myśliborskiego radioklubu SP1PMY. Organizatorom tegorocznego Pszczelnika składam serdeczne podziękowania za bardzo dobrą organizację.