DYPLOM "CHOJNA 2020"
Dodane przez sp1jjy dnia 04 czerwiec 2020 11:32

Krótkofalowcy z klubu PZK SP1KZE w Chojnie w dniach 20-21 czerwca 2020r. zapraszają do wzięcia udziału w VII edycji zdobywania dyplomu ,,Chojna 2020''. Celem, którego jest popularyzacja krótkofalarstwa i poznawanie Ziemi Chojeńskiej.

Dyplom ,,Chojna 2020'' wydawany jest pod honorowym patronatem burmistrza miasta Chojna.

Chojna ? miasto położone w południowo - zachodniej części województwa zachodniopomorskiego w powiecie gryfińskim, nad rzeką Rurzycą. Miasto oddalone jest od Szczecin 53km, Berlina 86km, granicy państwa 10km.

Chojna swoim obszarem graniczy z Cedyńskim Parkiem Krajobrazowym, w którym znajduje się Cedynia gdzie w 972 roku odbyła się zwycięska bitwa Mieszka I oraz cmentarz Siekierkowski w Starych Łysogórkach żołnierzy polskich  poległych w czasie forsowania Odry w 1945 roku.

Chojna prawa miejskie otrzymała w 2 poł. XIII wieku. Miasto posiada liczne zabytki:

późnogotycki kościół NMP, kościół św. Jana Chrzciciela, kościół i klasztor Augustianów, Gotyckie mury miejskie z basztami i czatowniami z końca XIII w. oraz dwie bramy miejskie Barnkowską i Świecką oraz ratusz z XV w.


Regulamin uzyskania dyplomu znajdziecie na stronie Klubu SP1KZE https://sites.google.com/site/sp1kze1/nasza-dziaalnosc/dyplom-chojna