29 Marzec 2023 22:36
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2023 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· Galeria zdjęć
Zawody

· Zawody DNI MORZA
· Dni Aktywności SP1

W sieci
· Ciekawe linki

· ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
· Władze ZOT PZK
· SKŁADKI DO ZG PZK
Strony klubowe:
· SP1KMK

· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

NOWY SWL W ZOT PZK
NOWI CZŁONKOWIE ZOT PZK

Images: IMG-20220825-WA0007.jpgZarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie w dniu 11 sierpnia 2022 roku Uchwałą nr 267 przyjął w poczet członków Polskiego Związku Krótkofalowców kolegów: Macieja SP1MS, oraz Wojtka Gładysza SP1-14098, który aktualnie jest najmłodszym członkiem ZOT PZK.
Na zdjęciu: Licencję SWL SP1-14098 Wojtkowi (w klubie SP1PMY w Myśliborzu) wręczył członek Komisji Rewizyjnej ZOT PZK Mirosław Stefanowicz SQ1SNU.

Zarząd Terenowego Oddziału PZK w Szczecinie życzy kolegom wiele satysfakcji z uprawiania najpiękniejszego hobby jakim jest krótkofalarstwo.

PSZCZELNIK 2022 - TO JUŻ HISTORIA
Tekst Piotra SP2JMR (Komunikat PZK nr 29). Foto: SP1WWS

Images: 2022-1DSCF9401.JPGW dniu 16 lipca br.Images: 2022-2DSCF9383.JPG zgodnie z zapowiedzią na terenie ośrodka Hufca ZHP w Myśliborzu odbyło się spotkanie poświęcone obchodom 75 lecia powstania Oddziału PZK w Szczecinie - obecnie Zachodniopomorskiego OT PZK oraz 89 rocznicy przelotu przez Atlantyk samolotu "Lituanica", który był wielkim wyczynem dla nie tylko litewskiej, ale i światowej awiacji. W spotkaniu wzięło udział w sumie ok. 150 osób, w tym 2 litewskich krótkofalowców Albinas LY2MM i Bronius LY5O, 4 niemieckich krótkofalowców z Jurgenem DM2CNE na czele oraz obywatelem Ukrainy Czesławem SP5UT wraz z rodziną. Frekwencja dopisała pomimo deszczowej pogody w sobotni poranek. Spotkanie było okazją do odznaczenia Złotymi Odznakami Honorowymi: Stefana SP1JJY oraz Marka SP1JNY. Odznaki Honorowe otrzymali: Wiesław SP1EG oraz Jurek SP1MWF. Z okazji jubileuszu 75 lecia powstania ZOT Janusz SP1TMN prezes OT14 PZK otrzymał od Prezydium ZG PZK okolicznościową statuetkę z życzeniami dalszej aktywności i rozwoju.
Samorządowców reprezentowała Pani Ewa Furkiewicz sekretarz gminy Myślibórz, Spotkanie miało dość bogaty program,a w nim m.in. zwiedzanie wystawy obrazującej historię zachodniopomorskiego w tym Myśliborskiego krótkofalarstwa, konkurs wiedzy o Myśliborzu, Konkurs wiedzy o krótkofalarstwie i dla rozrywki przeciąganie liny. Atmosfera spotkania była przyjacielska, a rozmowom nie tylko o krótkofalarstwie nie było końca.
Całość z wielką wprawą prowadził Stefan SP1JJY sekretarz Zachodniopomorskiego OT PZK oraz prezes Myśliborskiego radioklubu SP1PMY. Organizatorom tegorocznego Pszczelnika składam serdeczne podziękowania za bardzo dobrą organizację.
SN89LOT
Images: SN89LOT kopia.jpgSN89LOT - Myśliborski Klub Łączności SP1PZK w dniach od 1 lipca 2022 r do 31 sierpnia 2022 r.będzie nadawał używając znaku SN89LOT dla upamiętnienia 89 rocznicy przelotu przez Atlantyk dwóch litewskich pilotów Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy 15 lipca 1933 r. małym samolotem "Lituanica" wylecieli z Nowego Jorku do Kowna. Ich lot zakończył się katastrofą w lesie obok miejscowości Pszczelnik (ok. 6 km od Myśliborza woj. zachodniopomorskie). W miejscu upadku samolotu znajduje się pomnik poświęcony dzielnym lotnikom, przy którym każdego roku odbywają się uroczystości z udziałem najwyższych przedstawicieli Polski i Litwy.
WYSTAWA W MYŚLIBORZU
Images: CamScanner 06-15-2022 17.49.jpg75 LAT ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK W SZCZECINIE
KRÓTKOFALARSTWO W POWIECIE MYŚLIBORSKIM

Images: 2022_WYSTAWA2.jpgImages: 2022_WYSTAWA1.jpgDo końca sierpnia 2022 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myśliborzu można oglądać wystawę poświęconą działalności krótkofalarskiej na terenie powiatu myśliborskiego.
Można tam obejrzeć między innymi, zdjęcia przedstawiające działalność klubów SP1PMY, SP1KRF i SP1PNW, karty QSL wydawane przez te kluby, dyplomy, radiostacje: WOŁNĘ, RBM-1, odbiorniki krótkofalowe itp.
W dniu 14 czerwca b.r. wystawę odwiedził pisarz historycznych powieści kryminalnych ("Smak Błękitu", "Dłonie Śmierci", "Dom Pod Czerwonym Dębem") Grzegorz Skorupski - na zdjęciu przy odbiorniku R-250M.
Zapraszamy do obejrzenia.
PSZCZELNIK 2022 - 75 LAT ZOT
Images: buton2022 kopia.jpgMyśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY i Zarząd ZOT PZK zapraszają w dniu 16 lipca 2022 r. na VII ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW  "PSZCZELNIK 2022".

Tradycyjnie Zlot odbędzie się na terenie Ośrodka Harcerskiego przy ul. Szarych Szeregów (dojazd od ul. Północnej) w Myśliborzu.

Rejestracja ułatwi nam organizację zlotu, a zwłaszcza zabezpieczenie odpowiedniej ilości posiłków i napojów.
Tutaj można się zarejestrować:

Zlot będzie poświęcony 75 rocznicy powołania Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie, oraz 89 rocznicy przelotu przez Atlantyk samolotu LITUANICA z litewskimi pilotami: Steponasem Dariusem i Stasysem Girenasem.

Zlot został objęty honorowym patronatem Starosty Myśliborskiego


Informacje o zlocie będą tu systematycznie uzupełniane.
Pomysły, propozycje, chęć zaprezentowania swoich osiągnięć, rozwiązań technicznych i wszystkiego czym chciałbyś podzielić się z uczestnikami zlotu zgłoś na adres mailowy sp1jjy@gmail.com
Roboczy program poniżej...

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/03/2023 10:38
STAN OPŁACONYCH SKŁADEK NA DZIEŃ 5 MARCA 2023r. Sad
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 812,048 Unikalnych wizyt