01 Październik 2023 23:06
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2023 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· Galeria zdjęć
· REJESTRACJA - Pszczelnik 23
Zawody

· Zawody DNI MORZA
· Dni Aktywności SP1

W sieci
· Ciekawe linki

· ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
· Władze ZOT PZK
· SKŁADKI DO ZG PZK
Strony klubowe:
· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

Nowa Ameryka ZDOBYTA
NewsyW dniu 23.10.2010 z samego rana wyruszyliśmy na "dzikie" tereny Nowej Ameryki, na której jeszcze nie wisiała żadna antena KF (no przynajmniej my nic o tym nie wiemy HiHI).
Na początku podzieliliśmy się na dwie grupy: Słubice- Marek SQ200CHOPIN (SP3GVX), Józef SP3SBY, Tomek SP3WVL. Koledzy pracowali również pod znakiem klubowym SP3PJW oraz pozostali czyli Adrian SQ1NXN, Darek SP1-14025, Jurek SP1FMW, Weronika SQ1KSL, Angelika, Paweł z synem Bartkiem i moja skromna osoba SQ1KSM wraz z Piotrusiem. Koledzy ze Słubic pojechali do Sumatry ( aktualnie-Sumiec) a my do Saratogi (aktualnie-Zaszczytowo).
Rozłożyliśmy sprzęt: antena pełny dipol na 80, radio FT450, akumulator i zaczęły się pierwsze łączności. Postanowiliśmy również rozłożyć się na UKF. Adrian i Darek mieli przygotowany zestaw do łączności na UKF w postaci masztu ok.4 m (składany do ok.1m) i anteny GP. Również na tym paśmie zrobiliśmy kilka QSO. Fotorelacja z wyprawy na stronie Klubu SP1PNW (link-http://sites.google.com/site/sp1pnw/nowa_ameryka)
Następną miejscowością był Maryland (aktualnie- Marianki). Teren bardzo podmokły w dolinie -trudne warunki do pracy. Rozłożyliśmy się na kilka QSO i przenieśliśmy się do Florydy (polana nieopodal Jamna) by tam razem już pracować w jednej grupie. Tutaj rozłożyliśmy radiostację i antenę na środku górki tuż obok stacji kolegów ze Słubic, którzy przyjechali z Pensylwanii (aktualnie - Polne). Dołączył do nas Mirek SP3JZX i Stanisław SQ3ODX, odwiedził nas kolega Robert SQ3NTP.
Było ognisko, kiełbaski i oczywiście ciasto oraz miła atmosfera.Wszystkim życzymy tak udanych wypadów w teren. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji oraz wszystkim, którzy łączyli się z nami na falach eteru.
Dziękuję za zgłoszenie emaile z logiem łączności na Dyplom. Napłynęło już kilkanaście, prosimy pozostałych o informację mailem, już niedługo "edyplomy" zostaną przesłane.
SQ1KSM
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/03/2023 10:38
STAN OPŁACONYCH SKŁADEK NA DZIEŃ 5 MARCA 2023r. Sad
Wygenerowano w sekund: 0.02 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 840,049 Unikalnych wizyt