SP1KRF W EUROPEJSKIM CENTRUM SPOTKAŃ W BARLINKU
Dodane przez Admin dnia 16 listopad 2011 20:06
W  dniu 22 września 2011 r. otworzono w Barlinku Europejskie Centrum Spotkań wspólny projekt współpracy transgranicznej krajów Meklemburgi, Pomorza Przedniego / Brandenburgi i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie).


Treść rozszerzona
W  dniu 22 września 2011 r. otworzono w Barlinku Europejskie Centrum Spotkań wspólny projekt współpracy transgranicznej krajów Meklemburgi, Pomorza Przedniego / Brandenburgi i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie).


Projekt po stronie polskiej obejmował modernizację bazy Barlineckiego Ośrodka Kultury w którym miał swoja siedzibę Klub SP1KRF. Istniała obawa że klub nie wróci na swoje miejsce, dzięki dobrej współpracy działaczy Klubu SP1KRF z władzami miasta i dużym zaangażowaniu się w tą sprawę Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK, Klub nie zaprzestał pracy na okres remontu, po którym wrócił na swoje miejsce do nowego pomieszczenia.


W dniu 22 października 2011 r. odbyło się uroczyste  spotkanie w nowych  pomieszczeniach klubu. A okazją do tego było  zajęcie przez klub SP1KRF po raz kolejny  I miejsca w "Dniach Aktywności SP1-2011” w kategorii klubów, jak i zajęcie pierwszego miejsca w kategorii indywidualnej KF i UKF przez członków tego Klubu. Uroczystość wręczenia pucharów i dyplomów zwycięzcą "Dni Aktywności SP1-2011” odbyła się w nowo oddanej sali konferencyjnej.Zwycięzcą w kategorii KF został  Maciej SQ1KTR 17 letni członek Klubu który w kwietniu 2011 r. zdał egzamin na świadectwo operatorskie a w czerwcu wystartował w Dniach Aktywności SP-1 i w zawodach Dni Morza 2011. Maciej SQ1KTR bierze czynny udział w życiu klubu . Poznałem go kiedy wraz ze Stanisławem SP1IVL pracowałem w ćwiczeniach SPEm Com 14.05.2011. Stacja Klubowa SP1KRF była stacja sztabową okręgu 1 Maciej dzielnie nas wspierała ewidencjonując meldunki od stacji z terenu.Zwycięzcą w kategorii UKF została Agnieszka SQ1VAA która na co dzień  jest aktywna  na pasmach, co również  udowodniła zajmując II miejsce  w kategorii KF w "Dniach Aktywności SP1-2011”. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Barlinka pan Zygmunt Siarkiewicz  oraz pani dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida  Liśkiewicz jak również koledzy  krótkofalowcy z sąsiednich klubów SP1KZO z Lipian, SP1PNW z Dębna, SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego.W tak zacnym gronie miałem okazje podziękować panu Burmistrzowi jak i pani Dyrektor BOK za to że dotrzymali  danej rok temu obietnicy że klub wróci do BOK. Dzisiaj  Klub SP1KRF  wraz z władzami miasta zaprasza wszystkich  krótkofalowców do Berlinka, bardzo ładnego miasta na Pomorzu Zachodnim. W Centrum Spotkań gdzie klub się znajduje jest również baza hotelowa o wysokim standardzie gdzie można przenocować, jest okazja do spędzenia krótkofalarskiego urlopu w Barlinku.

Janusz SP1TMN