23 Czerwiec 2024 13:47
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2024 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· REJESTRACJA-PSZCZELNIK 2024
· Galeria zdjęć

ZAWODY I AKCJE DYPLOMOWE
· REGULAMIN - 900 LAT CHRYSTIANIZACJI PZ
· REGULAMIN AKCJI DYPLOMOWEJ SP1KM i CN "FILARY" STARGARD
· Zawody DNI MORZA

W sieci
· Ciekawe linki

· Strona internetowa ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· DYPLOMY 2024
· DYPLOMY 2024
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
Strony klubowe:
· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

PSZCZELNIK 2024
"PSZCZELNIK 2024" W NOWEJ LOKALIZACJI


sn91lot
Myśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY oraz Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie zapraszają na IX Zlot Krótkofalowców "Pszczelnik 2024", który tym razem odbędzie się na terenie należacym do "Restauracji Somin" przy drodze "119" (stara "3) dane GPS: 52.873291, 15.010127. Na miejscu jest dostępny parking, oraz miejsce na postawienie namiotu badź kampera.
Zlot rozpoczynamy 13 lipca 2024 roku o godzinie 8.00.
Uczestników Zlotu, jak zwykle poczęstujemy grochówką. Przewidujemy grill i catering serwowany przez Restaurację Somin.
Program jeszcze "się tworzy". Czekamy na sugestie i propozycje.

Już od 1 do 31 lipca będzie pracowała radiostacja SN91LOT przypominająca o 91 rocznicy pokonania Atlantyku przez Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa samolotem o nazwie "Lituanica", którym 15 lipca 1933 roku wylecieli z Nowego Yorku. Swój lot zakończyli 17 lipca 1933 roku rozbijając się w lesie pszczelnickim (6 km od Mysliborza). Tam, 14 lipca  zakończymy Zlot uczestnicząc w spotkaniu przed pomnikiem Lotników i składając w imieniu Polskiego Związku Krótkofalowców wiazankę kwiatów.

Wiecej informacji wkrótce...

Zapraszamy do rejestrowania swego udziału w Zlocie w zakładce Rejestracja-Pszczelnik 2024

Vy 73 Stefan SP1JJY
79 rocznica Forsowania Odry
79 rocznica Forsowania Odry

20 kwietnia b.r. radiostacja Klubu SP1KZE będzie zainstalowana obok cmentarza Siekierkowskiego w Starych Łysogórkach i będzie nadawała w trakcie obchodów 79 rocznicy Forsowania Odry. Członkowie Klubu SP1KZE zapraszają do łącznosci.

Informację przekazał: Paweł SP1MWN
900 LAT CHRYSTIANIZACJI POMORZA ZACHODNIEGO
900 LAT CHRYSTANIZACJI POMORZA ZACHODNIEGO - akcja dyplomowa

dyplom 900Informacja od Pawła SP1MWN:
Kilka zdań na temat przygotowań do wspólnej akcji dyplomowej.
Czekamy nadal na pozwolenia na znaki okolicznościowe dla stacji klubowych.
Dzięki koledze Jurgenowi DM2CNE nawiązaliśmy kontakt z krótkofalowcami z Bambergu i okolic. Okazało się, że nasza inicjatywa spotkała się w bardzo dużym zainteresowaniem kolegów z Bawarii.  Z wielka przyjemnością wezmą udział, wystąpili  o znak okolicznościowy DL0OB, mają wystąpić do DARC o przyznanie na tą okoliczność specjalnego znaku DOK, na stronie qrz.com  pod znakiem DL0OB chcą wykonać elektroniczną kartę qsl do pobrania.  Zapowiedzieli, że będą aktywni  każdego dnia. Poprosili aby im wysłać regulamin dyplomu w języku niemieckim i angielskim ( otrzymali). Mają zamiar  opublikować regulamin w CQ DL, oraz innych czasopismach krótkofalarskich. My przekazaliśmy regulamin do Świata Radio i będzie opublikowany w 5/6 numerze.
Jeden z kolegów z DL napisał, że należy do Grupy, która nazywa się CONVENIAT i jest "Ekumeniczną wspólnotą radioamatorów w służbach kościelnych na całym świecie" (www.conveniat.de). Do której należą również krótkofalowcy z Polski.


Regulamin akcji dyplomowej znajduje się w zakładce REGULAMIN - 900 LAT CHRIATIANIZACJI PZ
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
RADOSNYCH ŚWIĄT
color

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Członkom i Sympatykom Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie zdrowia, radości, spokoju oraz zadowolenia z naszego wyjątkowego hobby.
Niech ten wyjątkowy świąteczny czas zaowocuje radością,  nadzieją, niech przypomina nam o tym, co ważne i wartościowe.

Zarząd ZOT PZK
1,5% OPP DLA PZK
KRS 20241,5% OPP dla Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców

Wzorem poprzednich lat zwracamy się do wszystkich rozliczajacych sie z "FISKUSEM" o wsparcie (kwotą z 1,5%) działalności Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców w Szczecinie (OT-14). Wypełniajac PIT za rok 2023 wystarczy wpisać KRS 0000088401 i wskazać jako cel szczegółowy "OT-14".

Oczywiście można odpis z podatku przeznaczyć na konkretny klub krótkofalowców. Wtedy wpisujemy numer KRS Polskiego Zwiazku Krótkofalowców "0000088401" i jako Cel szczegółowy wpisujemy numer oddziału i znak klubu np: "OT-14 Klub SP1PMY".

Środki z OPP w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju krótkofalarstwa w regionie. Dzięki nim możemy prowadzić różnego rodzaju działalność szkoleniową, poprawiać wyposażenie i sprawność naszych urzadzeń i anten radiowych, by móc w każdej chwili służyć pomocą społeczeństwu w sytuacjach kryzysowych.

Dziękujemy wszystkim osobom wspierajacym nas w latach poprzednich i prosimy o wsparcie obecnie.

Zarzad ZOT PZK w Szczecinie
KALENDARZ ZAMIERZEŃ 2024
KALENDARZ ZAMIERZEŃ 2024 ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK

Na podstawie informacji uzyskanych z klubów zarejestrowanych w ZOT PZK przedstawiamy najważniejsze zamierzenia 2024 roku:

* 28 stycznia - praca stacji SN1WOSP - z okazji 32 finału WOŚP, oraz pokaz łączności przez satelitę, w Wolinie - klub SP1PKW
* marzec/kwiecień - klub SP3YPR organizuje rozszerzone zajęcia dla młodych adeptów krótkofalarstwa
* 6 - 7 kwietnia - klub SP1PKW (grupa SEDINA) w ramach SPDX Contest bedzie pracowała z: Republiki Pokoju MOROKULIEN pod znakamu LG5LG oraz SJ9WL, oraz z miejscowości Liśt'any pod znakiem OK7O
* kwiecień - klub SP1KZE będzie pracował z Siekierek z okazji 79 rocznicy Forsowania Odry
* 1 - 2 czerwca - klub SP1KZE organizuje XI edycję dyplomu CHOJNA
* 1 - 30 czerwca - Akcja dyplomowa "900 lat Chrześcijaństwa na Pomorzu Zachodnim" - organizator klub SP1KZE
* 1 - 31 lipca - praca stacji SN91LOT dla upamiętnienia 91 rocznicy pokonania Atlantyku przez "Lituanicę" - klub SP1PMY
* 13 - 14 lipca - Zlot "Pszczelnik 2024" - organizator klub SP1PMY i ZOT PZK
* 01 - 8 sierpnia - Akcja dyplomowa "The Tall Ships Races 2024" - organizator ZOT PZK
* wrzesień - Klub SP1KM wspólnie z Zarzadem ZOT PZK bedą czynnie uczestniczyć w Stargardzkim Pikniku Naukowym
* wrzesień/grudzień - klub SP3YPR rozpocznie kolejny kurs krótkofalarski
PO WALNYM ZEBRANIU ZOT PZK
PO WALNYM ZEBRANIU ZOT PZK

2024-Walne-1 2024-Walne-4Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 20 stycznia b.r. w Szczecinie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie. Ze względu na brak kworum (na 157 uprawnionych członków oddziału obecnych było 51) zebranie odbyło się w drugim terminie. Przewodniczył kol. Radosław Soroka SP1O. Obsługę techniczną i multimedialną zabezpieczyli koledzy: z klubu SP3YPR - Rafał SP3HTF i z Gorzowskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców - Zbyszek SP3NYF. Protokółował Stefan SP1JJY.
Przed oficjalnym rozpoczęciem Zebrania dotychczasowy Prezez Zarządu Janusz Tylkowski SP1TMN wręczył dla Waldemara SP1DPA  medal pamiątkowy "75 lat ZOT PZK". Następnie za zajęcie pierwszych miejsc w grupach I i III SSB w Zawodach "Dni Morza 2023" medale otrzymali: Krzysztof SP1MVG i Marek SP1MWP.

Następnie Stefan SP1JJY - koordynator akcji dyplomowej "Lituanica-90" podziękował wszystkim kolegom, którzy wzięli udział w akcji jako operatorzy stacji okolicznościowych i wspólnie z Januszem SP1TMN wręczył im w formie podziękowania pamiątkowe dyplomy. Następnie najbardziej zaangażowani w akcję: Krzysztof SP1MGM, Jacek SP1NEN, Kazimierz SP9GFI, Krzysztof SP1MVG, Czesław SP3HLM, Romuald SQ1FYX, Stefan SP1JJY, Stanisław SP1IVL, Robert SP1D, Jan SQ1PSA, Paweł SP1MWN, Marek SQ1NXW, Waldek SP3LDY, Krzysztof SP1KK i Andrzej SP8AB otrzymali pamiątkowe madale. Czytaj więcej
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/01/2024 18:40
STAN OPŁATY SKŁDEK NA DZIEŃ 16.012024r
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 1,383,226 Unikalnych wizyt