02 Marzec 2024 03:44
Nawigacja
Zachodniopomorski OT PZK
· Strona główna
· Władze ZOT PZK
· Informacje ZOT
· SKŁADKA ZA 2024 ROK
· OPŁACONE SKŁADKI PZK
· QSL MANAGER
· Napisz do ZOT
· REJESTRACJA-PSZCZELNIK 2024
· Galeria zdjęć

Zawody
· Zawody DNI MORZA

W sieci
· Ciekawe linki

· Strona internetowa ZG PZK
Technika
· Ciekawostki techniczne
Pobierz
· Publikacje techniczne
· Pozostałe publikacje
· Deklaracja PZK

Ostatnie artykuły
· INFORMACJE ZOT
· KARTY QSL
· Chińskie satelity z...
· Władze ZOT PZK
· SKŁADKI DO ZG PZK
Strony klubowe:
· SP1KRF

· SP1KZE

· SP1PBW

· SP1PKW

· SP1PMY

· SP1PNW

· SP3YPR

SN89LOT
Images: SN89LOT kopia.jpgSN89LOT - Myśliborski Klub Łączności SP1PZK w dniach od 1 lipca 2022 r do 31 sierpnia 2022 r.będzie nadawał używając znaku SN89LOT dla upamiętnienia 89 rocznicy przelotu przez Atlantyk dwóch litewskich pilotów Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy 15 lipca 1933 r. małym samolotem "Lituanica" wylecieli z Nowego Jorku do Kowna. Ich lot zakończył się katastrofą w lesie obok miejscowości Pszczelnik (ok. 6 km od Myśliborza woj. zachodniopomorskie). W miejscu upadku samolotu znajduje się pomnik poświęcony dzielnym lotnikom, przy którym każdego roku odbywają się uroczystości z udziałem najwyższych przedstawicieli Polski i Litwy.
WYSTAWA W MYŚLIBORZU
Images: CamScanner 06-15-2022 17.49.jpg75 LAT ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK W SZCZECINIE
KRÓTKOFALARSTWO W POWIECIE MYŚLIBORSKIM

Images: 2022_WYSTAWA2.jpgImages: 2022_WYSTAWA1.jpgDo końca sierpnia 2022 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myśliborzu można oglądać wystawę poświęconą działalności krótkofalarskiej na terenie powiatu myśliborskiego.
Można tam obejrzeć między innymi, zdjęcia przedstawiające działalność klubów SP1PMY, SP1KRF i SP1PNW, karty QSL wydawane przez te kluby, dyplomy, radiostacje: WOŁNĘ, RBM-1, odbiorniki krótkofalowe itp.
W dniu 14 czerwca b.r. wystawę odwiedził pisarz historycznych powieści kryminalnych ("Smak Błękitu", "Dłonie Śmierci", "Dom Pod Czerwonym Dębem") Grzegorz Skorupski - na zdjęciu przy odbiorniku R-250M.
Zapraszamy do obejrzenia.
PSZCZELNIK 2022 - 75 LAT ZOT
Images: buton2022 kopia.jpgMyśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY i Zarząd ZOT PZK zapraszają w dniu 16 lipca 2022 r. na VII ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW  "PSZCZELNIK 2022".

Tradycyjnie Zlot odbędzie się na terenie Ośrodka Harcerskiego przy ul. Szarych Szeregów (dojazd od ul. Północnej) w Myśliborzu.

Rejestracja ułatwi nam organizację zlotu, a zwłaszcza zabezpieczenie odpowiedniej ilości posiłków i napojów.
Tutaj można się zarejestrować:

Zlot będzie poświęcony 75 rocznicy powołania Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie, oraz 89 rocznicy przelotu przez Atlantyk samolotu LITUANICA z litewskimi pilotami: Steponasem Dariusem i Stasysem Girenasem.

Zlot został objęty honorowym patronatem Starosty Myśliborskiego


Informacje o zlocie będą tu systematycznie uzupełniane.
Pomysły, propozycje, chęć zaprezentowania swoich osiągnięć, rozwiązań technicznych i wszystkiego czym chciałbyś podzielić się z uczestnikami zlotu zgłoś na adres mailowy sp1jjy@gmail.com
Roboczy program poniżej...

AKCJA DYPLOMOWA "75 LAT ZOT" REGULAMIN
REGULAMIN  AKCJI  DYPLOMOWEJ  Z OKAZJI
75 ROCZNICY POWOŁANIA ODDZIAŁU  TERENOWEGO  PZK W SZCZECINIE

Images: 045.jpg
Organizatorem akcji jest  Zarząd  Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w Szczecinie wraz z klubami Oddziału SP1PBW, SP1KM, SP1PMY, SP1PKW, SP1KZE, SP1KRF.
-Termin  - od 1maja do 30 sierpnia 2022r.
- Pasma zgodne z warunkami zezwolenia i band  planem
- Emisje: SSB,FM,CW

Warunki uzyskania dyplomu w zakładce "czytaj więcej"

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZOT PZK

14 maja 2022 roku w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyło się Zebranie Sprawozdawcze ZOT PZK w Szczecinie.

 

Images: 001_2022_Barlinek.jpgW dniu 14 maja b.r. spotkaliśmy się w pięknej sali kinowej "Panorama" Barlineckiego Ośrodka Kultury w Barlinku. Niestety, pomimo tego, że zgodnie z uchwałą podjętą na Walnym Zebraniu ZOT w dniu 25 stycznia 2020 roku postanowiono zebranie sprawozdawcze przeprowadzić w Barlinku, na południu województwa zachodniopomorskiego (z ukłonem dla Kolegów mieszkających na terenie województwa lubuskiego), to "Gorzów Wielkopolski" był reprezentowany tylko przez jednego Kolegę. Ponieważ nie udało się zebrać kworum zebranie odbyło się w drugim terminie i zostało sprawnie przeprowadzone przez prezesa Zarządu ZOT PZK Janusza Tylkowskiego SP1TMN, który zapoznał zebranych ze sprawozdaniem z działalności Zarządu ZOT PZK w okresie ostatnich dwóchg lat. Sakrbnik Kamil Matysek SQ1M przedstawił stan finansów oddziału. Komisja rewizyjna ZOT PZK pod przewodnictwem Tadeusza Kowalczyka SP1WWS nie stwierdziła uchybień w pracy Zarzadu, jak również w gospodarowaniu środkami finansowymi oddziału.

W trakcie dyskusji przypomniano, że Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK w tym roku obchodzi 75 rocznicę powołania w związku z czym Prezes zaapelował do członków ZOT PZK w Szczecinie o aktywną pracę w eterze i przyznawanie 5 punktów do dyplomu wydawanego z tej okazji. Przypomniał, że stacje klubowe z sufiksem 75ZOT przyznają 10 punktów za QSO.

Po zakończeniu zebrania zrobiliśmy wspólne zdjęcie na tle sali kina "Panorama" i anten klubu SP1KRF.

 

HENRYK PRASAŁ SP1FPG SK
Images: sk.jpg W dniu 30 marca  2022 roku odszedł do krainy wiecznych DX Kolega Henryk Prasał SP1FPG.

Msza święta za zmarłego odprawiona będzie w kosciele św. Kazimierza w Policach w dniu 7 kwietnia 2022 roku o godzinie 13.00.
Pogrzeb w dniu 7 kwietnia 2022 r. na cmentarzu komunalnym w Policach o godzinie 14.00

OSTATNIE TROFEA SQ1EUG
Images: NIZAMI-880-2-SQ1EUG.pngImages: NIZAMI-880-1-SQ1EUG.png Kolega Jacek SQ1UEUG ostatnio otrzymał ciekawe dyplomy, które prezentujemy. Równocześnie życzymy dalszych sukcesów krótkofalarskich.
Ps. Od Marka SP1JRF otrzymalismy informację, że regulamin dyplomu (można go zdobywać do 31.12.2021 r.) znajduje się na qrz.com
na stronie stacji 4K880NZM. Za informację dziękujemy. Również Jacek podesłał informację: W sierpniu 2021 roku przypada 880. rocznica urodzin wielkiego poety i myśliciela Nizamiego Ganjeviego. W związku z tym prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew ogłosił rok 2021 - "Rokiem Nizamiego Ganjeviego".
Na pamiątkę tego wydarzenia, aktywator DX klubu "Safari" (4J0SFR) ustanawia szereg pamiątkowych dyplomów, poświęconych temu doniosłemu wydarzeniu.
Wiecej info: https://www.qrz.com/db/4K880NZM
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybkie info
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16/01/2024 18:40
STAN OPŁATY SKŁDEK NA DZIEŃ 16.012024r
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 915,807 Unikalnych wizyt